Tydzień języków obcych w SP 10

Kto nie zna obcych języków, ten nie wie nic o własnym.’

Johann Wolfgang von Goethe, 1749 – 1832; pisarz niemiecki

‘Kto nie zna obcych języków, ten nie wie nic o własnym.’

Johann Wolfgang von Goethe, 1749 – 1832; pisarz niemiecki

Europejski Dzień Języków Obcych obchodziliśmy 26 września. W tym roku szkolnym SP nr 10 w Rzeszowie postanowiła wydłużyć czas trwania ‘święta ‘ języków obcych. Jak powszechnie wiadomo, znajomość języków jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Szkoła Języków Obcych PROMAR zorganizowała:

Wtorek (26.09), dzień włoski – p.Ewelina Greszczuk-Sokół
Środa (27.09), dzień angielski –Wojciech Pyć
Czwartek (28.09), dzień rosyjski – .Agnieszka Kloc
Piątek (29.09), dzień hiszpański – Yenis Kurasz

Zatem od wtorku uczniowie wybranych klas i na różnych poziomach mieli okazję nauczyć się prostych zwrotów powitania w różnych językach. Poznali wymowę swoich imion, jak również odpowiadali na pytania dotyczące samopoczucia. Mogli spróbować swoich sił w różnych aktywnościach, np.śpiewaniu piosenki po hiszpańsku, włosku czy rosyjsku. Wykazali bardzo duże zaangażowanie i chęci do kontynuacji nauki innych języków obcych, nie tylko języka angielskiego.

Serdecznie dziękujemy Szkole Podstawowej nr 10 i Pani Urszuli Dworzańskiej, wszystkim uczniom i opiekunom grup za 4 dni wspaniałych spotkań z językami obcymi.