W tym roku zgodnie z naszą coroczną tradycją w naszym przedszkolu i naszej szkole organizujemy Świąteczny Kiermasz Charytatywny. 

Środki zebrane z kiermaszu będą przeznaczone dla Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci, w którym potrzeby są zawsze ogromne. Datki pieniężne zbierane będą w holu przedszkola do puszek, które następnie przekażemy do hospicjum.

Przekazywać można również pomoc rzeczową –  tutaj znajduje się lista potrzebnych rzeczy https://www.hospicjum-podkarpackie.pl/mikolajki/

  1. W  dniach 16-22 grudnia w holu przedszkola będą postawione ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci, pracowników rodziców i przyjaciół przedszkola. Prosimy także  Państwa o włączenie się w tę akcję i przynoszenie własnoręcznie wykonanych ozdób, które następnie będą przekazane na kiermasz. Ozdoby prosimy przekazywać wychowawcom grup.
  2. Wybrane przez Państwa ozdoby i dekoracje będziecie Państwo mogli zabrać do domu za wolne datki wrzucone do  przeznaczonej na ten cel puszki.
  3. W holu przedszkola będzie można także zostawiać rzeczy materialne wymienione na liście hospicjum, które następnie  przekażemy bezpośrednio do hospicjum,
  4. Wolne datki można też wpłacać bezpośrednio na rachunek hospicjum znajdujący się na stronie: https://www.hospicjum-podkarpackie.pl/formy-pomocy/wplata-darowizny/    Jeżeli do wpłaty dodacie Państwo dopisek „Promar”, wówczas wpłata ta zostanie podsumowana do łącznej sumy pomocy otrzymanej przez Hospicjum od Rodziców Szkoły i Przedszkola Promar. 
  5. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Promar zawsze bardzo aktywnie i z pasją włączali się do tej akcji. Jako że w tym roku nie mogą włączyć się do tej akcji poprzez wykonywanie ozdób na miejscu w szkole wykonają na ten cel artystyczne zdjęcia w dwóch  kategoriach: „Makrofotografia” i „Krajobraz”, które następnie umieszczone na wspólnym dysku. Mamy nadzieję, że dzięki temu poczują i w tym roku radość z pomagania jednocześnie nabywając, bądź kształtując nowe umiejętności. Rodzice ze szkoły i przedszkola także mogą podzielić się z nami swymi artystycznymi dokonaniami w postaci zdjęć artystycznych. Za pobranie zdjęcia z dysku celem np. wydruku do dekoracji w postaci plakatu czy obrazu prosimy o wpłaty bezpośrednio do  Hospicjum. Link do dysku ze zdjęciami zostanie Państwu przesłany w następnym tygodniu. 

Jako, że staramy się pomagać tym, którzy  najbardziej tego potrzebują chcemy także wyrazić naszą wdzięczność i przekazać drobną pomoc pielęgniarkom ze Szpitala MSWiA w Rzeszowie. W tym celu pracownicy przedszkola przygotowali dekorację, do której dołączymy słodkości. Osoby chętne do przyłączenia się do tej akcji będą mogły wrzucać drobne datki na zakup poczęstunku dla pielęgniarek do przeznaczonej na ten cel puszki.

O wynikach naszej zbiórki zostaniecie Państwo poinformowani zaraz po jej zakończeniu. Podsumowanie gotówki zebranej w puszkach nastąpi  dnia  22 grudnia.
Z góry dziękujemy za okazaną pomoc i włączanie się do  akcji.