Nazywam się Ewa Karnas i jestem lektorką języka niemieckiego w Szkole Językowej Promar w Łańcucie od 4 lat. Filologię germańską – o specjalności nauczycielskiej (studia licencjackie) i translatorskiej (studia magisterskie) ukończyłam na Uniwersytecie Rzeszowskim w 2011r. Ponadto wiedzę o przekładzie języka niemieckiego doskonaliłam na studiach podyplomowych zakończonych w 2012r.
Poprzez liczne wyjazdy zagraniczne do Niemiec, kontakt z językiem i kulturą języka niemieckiego staram się w swojej obecnej pracy wzbudzić wśród uczniów zainteresowanie językiem niemieckim, pokonać istniejące bariery, uprzedzenia oraz wykorzystać posiadaną wiedzę w praktyce uzyskując jak najlepsze efekty.
Jestem osobą pogodą, łatwo nawiązuje kontakty z innymi ludźmi. Język niemiecki oraz praca nauczyciela jest moją pasją. W wolnych chwilach rozwijam swoje zainteresowania uczestnicząc w kursach nauki języków obcych, czytam książki, spaceruję z dziećmi, biegam bądź słucham muzyki.