Chcesz się z nami skontaktować? Zadzwoń +48 17 860 15 15
Znajdziesz nas także
Zaloguj się

Osiągnięcia i projekty

Dobre maniery

Czyli o tym co wiedzieć wypada

W styczniu 2018 roku w Dwujęzycznej Szkole Podstawowej PROMAR zorganizowaliśmy projekt pn. "Dobre maniery - czyli o tym, co wiedzieć wypada". Celem projektu było przedstawienie w różnych formach zasad dobrego zachowania. Na apelu zorganizowanym w dniu 24 stycznia każda klasa pochwaliła się swoimi pracami - przedstawiliśmy plakaty, wiersze oraz krótkie scenki rodzajowe przypominające o tym jak należy zachowywać się w różnych sytuacjach  - m.in. w szkole, w kinie i teatrze. Zwróciliśmy też uwagę na zasady ubierania się odpowiednio do okazji oraz na to, że należy dbać o język wypowiedzi i sposób zwracania się do dorosłych i siebie nawzajem.

 

Certyfikaty Międzynarodowe Cambridge.

Doskonałe wyniki egzaminów międzynarodowych w Dwujęzycznej Szkole Podstawowej.

Uczniowie Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej PROMAR przygotowywani są do zdobywania prestiżowych certyfikatów znajomości języka angielskiego Young Learners English Tests wydawanych przez University of Cambridge (po ukończeniu II klasy dzieci mogą przystąpić do egzaminu na poziomie Starters, po IV - Movers, a po VI - Flyers). Egzaminy międzynarodowe obiektywnie i precyzyjnie oceniają umiejętności językowe uczniów.

W roku szkolnym 2015/16 uczniowie klasy II doskonale poradzili sobie z egzaminem YLE Starters. Do testu przystąpiło 12 osób.
Na skalę oceny do 5 ich średnia w poszczególnych kategoriach to:

reading&writing – 4,25
listening – 4,75
speaking – 4,92
w tym 4 osoby osiągnęły maksymalną średnią 5,00

Gratulujemy tak wyśmienitych ocen ze wszystkich sprawności językowych, w szczególności z mówienia.