Europejski dzień sniadania i dzien psa ratowniczego

24.04.2017 - Obchody Europejskiego Dnia Śniadania i Dzień Psa Ratowniczego

Dzieci  rozpoczęły swój dzień samodzielnie przygotowanym śniadaniem. Było smacznie i zdrowo. Nasi podopieczni chętnie wybierali swoje ulubione produkty. Następnie pełni sił i energii udali się do auli, gdzie miało miejsce spotkanie z ratownikami i psami ratowniczymi ze Stowarzyszenia STORAT. Dzieci miały okazję obejrzeć psy, które na co dzień pracują poszukując zaginionych ludzi. Ratownicy ciekawie opowiedzieli o swojej pracy i roli psów w ich profesji, dowiedzieliśmy się również o ich ulubionych zajęciach pupilów, czym są odżywiane, jak są tresowane. Nie zabrakło również prezentacji ich umiejętności w mini akcji poszukiwawczej.
Na koniec chętne dzieci mogły podejść bliżej do psów, pogłaskać je, porozmawiać z ich opiekunami.

Bardzo dziękujemy Ratownikom i ich psom za świetną prezentacje!