30 sierpnia

Przedstawienie „Smerfy”

Przedstawienie pt. „Smerfy” zostało zrealizowane w ramach projektu: „Auchan – TEATRINO – Latający Dywan”. Projekt realizowany w dn. 01.09.2016 – 31.08.2017r. przez Fundację Auchan dla dzieci i młodzieży w Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci z Dysfunkcjami Rozwojowymi BRUNO w Rzeszowie.

W przedstawieniu wzięły udział dzieci z grupy 5-latków z Przedszkola Anglojęzycznego PROMAR przygotowanym pod czujnym okiem Iwony Szczęch ze Stowarzyszenia BRUNO,, wychowawczyni Katarzyny Szczepaniak oraz nauczyciela języka angielskiego Wojciecha Pyć.

Grupa „TEATRINO – Latający Dywan” została powołana przy Stowarzyszeniu „Bruno” w marcu 2012 roku w odpowiedzi na potrzebę stworzenia zarówno dzieciom z dysfunkcjami rozwojowymi jak i ich zdrowemu rodzeństwu, rówieśnikom możliwości uczestniczenia w atrakcyjnych zajęciach pozalekcyjnych, ukierunkowanych na włączenie ich w życie kulturalne i społeczne.

Dla uczestników warsztaty są okazji do podejmowania nowych wyzwań i pokonania własnych ograniczeń i lęków. Poprzez odgrywanie różnych postaci dzieci mogą lepiej poznawać samych siebie i sprawdzić się w różnych rolach społecznych. Ponadto uczą się przekazywania własnych emocji i otwierania się na innych.

Równie istotnym celem jest integrowanie różnych środowisk ze sobą poprzez udział w spektaklach i  włączanie różnych osób w pomoc w ich przygotowaniu. Dzięki temu osoby nie mające na co dzień kontaktu z niepełnosprawnością mogą bliżej poznać problemy oraz potrzeby osób niepełnosprawnych i ich rodzin, co przekłada się na znoszenie barier wynikających z braku wiedzy o tym, jak zachować się w kontakcie z osobą chorą.