Chcesz się z nami skontaktować? Zadzwoń +48 17 860 15 15
Znajdziesz nas także
Zaloguj się

Aktualności, kalendarium

27 września
wróć do kalendarium

Uczymy się pierwszej pomocy

W dniu 27 września nasze Przedszkole odwiedziły panie z Centrum Edukacji i Ratownictwa Dream Team w Rzeszowie. Dzieci z grup 4, 5 i 6-latków wzięły udział w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy.

Centrum Dream Team tak pisze o warsztatach dla najmłodszych: „nieraz najtrudniejsze w pierwszej pomocy jest przełamanie się, zdobycie na pierwszy krok. Im częściej powtarzane są ćwiczenia, tym większe prawdopodobieństwo, że kiedy naprawdę stanie się coś złego, nasza reakcja będzie automatyczna. Nigdy nie jest za wcześnie na naukę i uświadomienie, że drugiemu człowiekowi należy pomóc.”

Nauka przez grę i zabawę to klucz do sukcesu. Dzieci ćwiczyły równocześnie na 10 manekinach, język i stopień trudności dostosowany był do możliwości dzieci, wszystkie dzieci były równocześnie zaangażowane w zajęcia, ćwiczyły, wzywały pomoc i działały.

Nasze przedszkolaki bardzo chętnie i z wielkim zapałem wzięły udział w warsztatach. Paniom z Centrum Dream Team bardzo gorąco dziękujemy za przeprowadzenie zajęć.