Dzień Matematyki

W dniu 30 marca  2017 r. odbędzie się w naszej szkole "Dzień Matematyki", którego inicjatorem i organizatorem w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve - patron merytoryczny e-math.pl.

Tematem przewodnim "rozgrywek" w ramach dnia matematyki jest "Pieniądze to nie wszystko". Zabawa będzie prowadzona międzyklasowo  - tj. I i II klasa razem oraz III i IV klasa razem. W ramach tych połączonych klas dzieci będą podzielone na mniejsze grupki i ramach tych grup będą rozwiązywać zadania matematyczne.

Zgodnie z ideą organizatorów rozwiązywanie zadań w ramach dnia matematyki "ma sprawić przyjemność, a nie być kolejnym testem. Zadania nie wymagają wiedzy matematycznej - wystarczy otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką". Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać przyjemną stronę tej nauki...